İLETİŞİM : 0530 120 47 97

Bioenerji

Bioenerji, yaradanın tüm insanlara bahşettiği yüksek frekanslı yaşam enerjisine denir. Yaşamsal aktiviteyi sağlayan bioenerji doğal enerji yani hayat enerjisi manasına gelir. Bioenerji, vücudun ruhsal, fiziksel, zihinsel yapısını ve bağışıklık sistemini güçlendirici, bir özelliğe sahiptir. Yani kısaca, vücudun enerji dengeleme sistemine denir.

İnsanlarda, hayvanlarda ve tüm bitkilerin hücrelerinde moleküller arası yer alan elektromanyetik güçleri denetleyen bir yaşam enerjisidir. Bioenerjinin tarihi aslında çok eski zamanlara dayanmaktadır.

Eski çağlardan günümüze kadar hep şifasal bir çok uygulamalar yapılmıştır. Bioenerji tamamlayıcı tıp olarak 1976 yılında Dünya sağlık örğütü tarafından kabul edilmiştir.

Bioenerji bir bilim olarak babul edilmiş ve Amerika'da İngiltere'de, Rusya'da, Çin'de, Azerbaycan'da, Japonya'da, İrlanda'da oldukça gelişmiştir. Bu ülkelerde kürsüler kurularak eğitimler verilmekte, Amerika hastanelerinde yaklaşık 30.000 bioenerji uzmanı, diğer branş hekimleriyle birlikte çalışmakta, ameliyatlara katılarak bizzat hasta başında iştirak etmektedirler.

Yine batı Avrupa ülkelerinde 17. 000, İngiltere'de 8.000 bioenerjist hastenede bu konularda görev almaktadırlar.